امروز

طب شفا

غذا خوردن صحیح در آداب طب سنتی

مکتب طب سنتی در ایران، مصرف زیاد برنج و یا آب را دارای عارضه دانست که جلوگیری از این عارضه را رعایت قانون " عدم مداومت اکل غذا" .طب سنتی بر مصرف چای تاکید زیادی دارد اما این را هم در نظر دارد که با مصرف مکرر چای، برای فرد عارضه و مشکل را به دنبال خواهد داشت.سردمدار سم شناسی جهان مکتب طب سنتی ایران است
در خصوص اینکه از نظر طب سنتی تنوع غذا دارای اهمیت به سزایی است،تنوع غذایی از دیدگاه طب سنتی به این معنا است که در برنامه غذایی 2 ماهه باید خورشت های متعددی جا داده شود هم چنین در سر سفره وعده ی شام باید از خوردن غذاهای مختلف پرهیز کرد.
بزرگان دینی ما نیز همیشه بر این اصل تاکید کرده‌اند به دلیل اینکه این کار باعث می‌شود که کالری زیاد و بی‌استفاده وارد بدن نشود و بدن از هر آن چه مصرف کرده است به بهترین نحو استفاده کند.
امروزه متاسفانه در مهمانی ها به دلیل تغییرات فرهنگی چند مدل غذا بر سفره ها دیده می شود که این امر موجب به خطر افتادن سلامت بدن می شود.
متاسفانه برخی از افراد در یک روز صبحانه را ساعت 7 و در روز بعد ساعت 10 صبح و شام را نیم ساعت قبل از خواب و در روز بعد 4 ساعت قبل از خواب مصرف می کند به همین دلیل طب سنتی منظم غذا خوردن را توصیه می کند این به این معنا نیست که مانند دارو باید در یک ساعت مشخص وعده غذایی صرف شود بلکه باید برنامه غذایی را در یک محدوده زمانی مشخصی گنجانده شود.
به مرور زمان منظم غذا خوردن موجب برطرف شدن بسیاری از مشکلات مانند سوء هضم ها و دیگر ومشکلات گوارشی می شود و بدن بدون استفاده از دارو می تواند وضعیت بهتری داشته باشد.


در حین و بعد از غذا آب ننوشید!
نوشیدن آب در حین غذا موجب می شود شیرابه ایجاد شدن در بدن رقیق شده و مشکلاتی برای هضم غذا ایجاد کند.
این متخصص طب سنتی با بیان اینکه ننوشیدن آب در حین غذا باید به صورت عادت شود،برخی افراد بر این باورند که اگر آب بین غذا نوشیده نشود گلو خشک و هضم غذا دچار مشکل است در صورتی که طب سنتی معتقد است که نوشیدن آب در حین و قبل از غذا مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند.

بعد از غذا سکنجبین به مصرف کنید!
طب سنتی مصرف سکنجبین به و تخم شربتی ریحان با مخلوطی از عسل و آب لیمو تازه به فاصله ی 20 دقیقه بعد از غذا را توصیه می کند.دکتر کریمی با اشاره به اینکه طب سنتی مصرف شیرینی قبل از غذا را توصیه می کند، افراد باید به اندازه یک قاشق مربا خوری مربا هویج و یا سیب انار قبل از غذا مصرف کنند البته طب سنتی مصرف شیرینی را برای افراد با مزاج سرد و تر توصیه نمی کند.
افراد باید از مصرف موادی که بافت خمیری مانند پیراشکی، حلیم، خمیر باگت دارند پرهیز کنند.

تاریخ نشر: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا