امروز

طب شفا

نکات کلیدی لاغری

از جایتان بلند شوید و عرق کنید:

اگر صبح‌ها برای رفتن به باشگاه ورزشی محدودیت زمان دارید، کافی است ساعتتان را فقط15 دقیقه زود‌تر کوک کنید، قدم اول این است که متابولیسمتان بالا رود، این کار را با حرکات معمول و نرمش‌های اولیه مثل حرکت پروانه، شنا سوئدی، درازنشست و حرکت چمباتمه یا اسکوات شروع کنید. به این ترتیب فرایند کالری سوزی آغاز می‌شود و در تمام طول روز ادامه می‌یابد (حرکات گفته شده را می‌توانید تا بیشتر از140 بار انجام دهید) برای یادگیری حرکات بیشتر می‌توانید اپلیکیشن7 دقیقه ورزش(Wahoo’s 7-Minute Workout) را روی گوشی موبایلتان نصب کنید.

حرکات ورزشی را در10 نوبت1 دقیقه‌ای انجام دهید: سعی کنید که موقعیت مناسبی به‌دست آورید و در هر کدام از این زمان‌ها با انجام فعالیت جسم ضربان قلبتان را افزایش دهید و به مدت 1دقیقه آن را بالا نگه دارید، او اضافه کرد اکسیژن رسانی باعث می‌شود هشیار شوید و قلب، ریه، پا‌ها و مغزتان را فعال کنید و مقدار300تا 400کالری در روز بسوزانید.

سعی کنید هر1 ساعت یکبار10 حرکت چمباتمه یا اسکوات انجام دهید یا در مسیر رفت و آمد به دستشویی حرکات کششی پا انجام دهید.

محیط را خنک نگه دارید: برای آب کردن چربی‌های بدنتان سیستم سرمایشی را روشن کنید. بنابر مطالعه‌ای در مجله دیابت، خنک نگه داشتن محیط اطراف باعث می‌شود، مقدار چربی قهوه‌ای در بدن تا 40درصد افزایش یابد.

با سرد شدن دمای محیط حتی اگر نشسته باشید هم چربی قهوه‌ای فعال می‌شود و برای گرم کردن بدن کالری مصرف می‌کند.

روی زمین بشینید: اگر هنگام تماشای تلویزیون به جای لم دادن روی کاناپه روی زمین دراز بکشید، کالری بیشتری مصرف می‌کنید.

در هنگام نشستن بر روی زمین به کمک ماهیچه‌هایتان نیاز دارید و برای برخاستن از روی زمین هم آنها را به فعالیت وا می‌دارید.

با یک دست چند هندوانه برندارید: در سوپرمارکت خرید‌هایتان را یکی یکی از قفسه‌ها بردارید با این ترفند بیشتر راه می‌روید و کاری را که در حالت معمول2 دقیقه زمان می‌برد تبدیل به یک فعالیت10 دقیقه‌ای می‌کنید و از این طریق89 کالری می‌سوزانید.

 

منبع: Yahoo Health

تاریخ نشر: ۲۷ تیر ۱۳۹۴

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا