امروز

طب شفا

توصیه های متفاوت برای لاغری

در این مقاله روشهایی کاملا نتفاوت جهت لاغری توضیح داده خواهد شد که نقش موثری در لاغری می توانند ایفا بکنند.

با موزیک همراه شوید: بهترین موزیک‌ها را در لیست پخش موسیقی خود قرار دهید و خودبه‌خود با هیجان بیشتری کارکنید. گروهی از محققان دانشگاه برونل لندن که با شبکه اشتراک موسیقی Spotify همکاری می‌کنند، دریافتند که موزیک رَپ با 120 تا 140 ضربه در دقیقه بهترین ریتم را برای دویدن ایجاد می‌کند. برای هر بار که پای شما به زمین می‌خورد، ضربی در این موزیک وجود دارد، بنابراین بدون اینکه متوجه شوید سرعتتان را با ریتم موزیک همگام می‌کنید. از این نظر سبک موزیک هیپ‌هاپ رتبه بالاتری نسبت به راک دارد چراکه تغییر فرکانس سرعت در این سبک موزیک باعث می‌شود با ریتم درگیر شوید و با سرعت بیشتری فعالیت کنید.

همزمان با تماشای سریال نرمش کنید: آیا جذابیت تماشای تلویزیون می‌تواند باعث شود ورزش کنید؟ هنگام پخش پیام‌های بازرگانی نرمش کنید. اگر هنگام تماشای تلویزیون، در حال دویدن روی تردمیل هستید، سرعتتان را زیاد کنید، اگر در حال راه رفتن هستید، بدوید.

کتاب صوتی گوش کنید، در باشگاه ثبت‌نام کنید: دانلود کردن یک کتاب صوتی باعث ایجاد انگیزه می‌شود. مطالعه‌ای در دانشگاه پنسیلوانیا نشان داده که ورزشکارانی که کتاب‌های صوتی گوش می‌کنند، 50 درصد بیشتر به باشگاه‌های ورزشی سر می‌زنند.

با وزنه کارکنید: به‌جای اینکه مدت زمان استفاده از تردمیل را افزایش دهید، پایین بیایید و چند وزنه‌بردارید. محققان دانشکده بهداشت عمومی تی اچ چان در دانشگاه هاروارد دریافتند وقتی افراد 20 دقیقه تمرین قدرتی همراه با فعالیت هوازی انجام می‌دهند چربی‌های پهلویشان راحت‌تر از بین می‌رود.

طناب بزنید: می‌خواهید حسابی وزن کم کنید؟ به‌جای استراحت بین ست‌های تمرین ورزشی، طناب بزنید و ضربان قلبتان را بالا نگه‌دارید. با این روش شما یک برنامه ورزشی معمولی را تبدیل به یک تمرین ورزشی سخت می‌کنید. طناب زدن در هر دقیقه 13 کالری مصرف می‌کند ( این یعنی در طول یک تمرین 30 دقیقه‌ای با 195 کالری اضافی خداحافظی کنید).

پاهایتان را بکار بگیرید: حرکت اسکوات (چمباتمه زدن) بسیار بیشتر از وزنه زدن با بازو کالری می‌سوزاند. پاها شامل گروهی از عضلات هستند که بیشترین انرژی را مصرف می‌کنند، بنابراین ادغام یک حرکت ورزشی پا و یک حرکت نیم‌تنه بسیار مناسب است..

آدامس بجوید: جویدن آدامس وسوسه خوردن میان وعده ساعت 3 بعدازظهر را تا حد زیادی مهار می‌کند. آدامس خورهای قهار 5 تا 8 درصد بیشتر از سایر افراد کالری می‌سوزانند. پاداش دیگر جویدن آدامس این است که به شما کمک می‌کند، 68 کالری کمتر دریافت کنید.

اضافه‌کاری کنید: شغل‌های امروزی نسبت به 50 سال پیش نیازمند تحرک بدنی کمتری هستند و این یعنی از دست رفتن شانس مصرف 100 کالری در روز. دور بودن مسیرهای رفت‌وآمد و امکان برگزاری جلسات با اسکایپ ما را روی صندلی‌هایمان میخکوب کرده است. یک راه برای کاهش وزن انجام کارهای نیازمند فعالیت جسمی در محل کار است. برای‌مثال، کپی گرفتن از کاغذها (12 کالری)، تمیز کردن میز و آب دادن به گلدان‌ها (مجموعاً 15 کالری) و ایستادن در هنگام تشکیل پرونده (18 کالری).

یادآوری با تلفن همراه: زنگ هشدار گوشی تلفن همراهتان را روی هر 30 دقیقه یک‌بار تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند از جایتان بلند شوید. بدون کمک گرفتن از چنین روشی ساعت‌ها بدون اینکه از پشت میز تکان بخورید، می‌گذرند. اگر تحرک نداشته باشید، دستگاه‌های سنجش کالری مصرفی به هیچ دردی نمی‌خورند.

اندازه لیوانتان را کوچک کنید: اندازه لیوان بزرگتان را به نصف کاهش دهید. این کار باعث می‌شود، دفعات بیشتری برای پر کردن لیوانتان رفت‌وآمد کنید.

ورزش هوازی را 5 دقیقه بیشتر ادامه دهید: وقتی از تردمیل یا سایر دستگاه‌های هوازی استفاده می‌کنید، 5 دقیقه یا حتی 10 دقیقه بیشتر طاقت بیاورید، این کار باعث می‌شود تا 100 کالری بیشتر بسوزانید.

منبع: Yahoo Health

تاریخ نشر: ۱۵ تیر ۱۳۹۴

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا