امروز

طب شفا

نقش روغن نارگیل در لاغری و فشار خون

مصرف روزانه روغن نارگیل به همراه حرکات ورزشی باعث کاهش حساسیت بارورفلکس و استرس اکسیداتیو می شود.مصرف روزانه روغن نارگیل به کاهش وزن و فشار خون کمک می کند.بارورفلکس مکانیسمی است که به جریان خون کمک می کند تا ضربان قلب تنظیم شود و استرس اکسیداتیو به آسیب سلول ها توسط رادیکال های آزاد گفته می شود.

روغن نارگیل شامل چندین اسید چرب سالم و خواص ضد میکروبی است و همین امر باعث می شود که در گروه غذاهای ممتاز (Superfood) قرار گیرد.

واید روغن نارگیل شامل مراقبت از مو، پوست، از بین بردن استرس، حفظ سطح کلسترول، کاهش وزن، ارتقاء وضعیت ایمنی بدن، بهبود گوارش و متابولیسم، رفع مشکلات کلیوی، بیماری‌های قلبی، فشارخون بالا، دیابت، HIV و سرطان، سلامت دندان‌ها و تقویت استخوان‌ها می‌باشد. این فواید روغن نارگیل به علت وجود اسید لائوریک، کاپریک و کاپریلیک موجود در آن و خواص ضدمیکروب، ضدقارچ، ضدباکتری، آرامش‌بخش و از این قبیل است.

اسید لائوریک چطور توسط بدن مصرف می‌شود؟

بدن انسان اسید لائوریک را به مونولائورین تبدیل می‌کند که گفته می‌شود به مقابله با ویروس‌ها و باکتری‌های مسبب بیماری‌هایی مثل تبخال، آنفولانزا، سیتومگالوویروس و حتی HIV کمک می‌کند. همچنین به از بین بردن باکتری‌های مضر مثل مونوسیتوژن‌های لیستریا و هلیوباکتر پیلوری و تک‌یاخته‌های مضر مثل ژیاردیا لامبلیا کمک می‌کند. درنتیجه این فواید مختلف برای سلامتی، بااینکه هنوز مکانیسم عمل روغن نارگیل شناخته نشده است، اما به طور گسترده در پزشکی سنتی هندی مورد استفاده قرار می‌گرفته است. مرکز تحقیقات نارگیل، گزارشات متعددی از تحقیقات علمی انجام گرفته بر روی روغن نارگیل ارائه داده است.

قبل از اینکه به سراغ فواید روغن نارگیل برویم، اجازه بدهید ترکیبات آن را بررسی کنیم.

ترکیبات روغن نارگیل

روغن نارگیل از بیش از نود درصد روغن اشباع تشکیل شده است (نترسید! اول تا آخر مطلب را بخوانید. ممکن است نظرتان عوض شود) و همچنین از چند اسید چرب غیراشباع مثل اسیدهای چرب غیراشباع مونو و پلی تشکیل شده است. اجازه بدهید آن را جزئی‌تر بررسی کنیم.

اسیدهای چرب اشباع: اکثر آنها تری‌گلیسیریدهای زنجیره متوسط هستند که می‌بایست خوب جذب شوند. اسید لائوریک فاکتور اصلی در آن است که بیش از چهل درصد آن را تشکیل داده است و پس از آن اسید کاپریک، اسید کاپریلیک، اسید میریستیک و پالمیتیک قرار دارند.

اسیدهای چرب غیراشباع مونو: اسید لینولئیک.

اسیدهای چرب غیراشباع پلی: اسید اولئیک.

پلی‌فنول‌ها: اسید گالیک که اسید فنولیک است. این پلی‌فنول‌ها مسئول رایحه و مزه روغن نارگیل می‌باشند و روغن نارگیل خالص سرشار از آن است.

مشتقات خاص از اسیدهای چرب مثل بتائین، اتانولامید، اتوکسیلات، استرهای چرب، پلی‌سوربات‌های چرب، مونوگلیسریدها و پلیول استرها.

کلریدهای چرب، الکل سولفات چرب و الکل اتر سولفات چرب که همه مشتقات الکل‌های چرب هستند.

ویتامین E و K و موادمعدنی مثل آهن.

حال اجازه بدهید با جزئیات دقیق به بررسی فواید روغن نارگیل بپردازیم.

روغن نارگیل برای کاهش وزن بسیار مفید است. این روغن حاوی اسیدهای چرب زنجیره کوتاه و متوسط است که به از بین بردن وزن اضافی کمک می‌کند. همچنین گوارش غذاها را تسهیل کرده و عملکرد غده تیروئید و سیستم آنزیمی بدن را تنظیم می‌کند. از این گذشته، متابولیسم و سوخت‌وساز بدن را با کاهش فشار روی لوزالمعده افزایش می‌دهد و درنتیجه انرژی بیشتری سوزانده و به افراد چاق و آنها که اضافه‌وزن دارند برای کاهش‌وزن کمک می‌کند. به همین دلیل است که افرادیکه در مناطق ساحتی و استوایی زندگی می‌کنند و روزانه از این روغن بعنوان روغن آشپزی استفاده می‌کنند، معمولاً چاق نیستند.

ترکیب روغن نارگیل و حرکات ورزشی  روزانه می تواند حساسیت بازتاب فشاری را  بهتر کرده و مقدار استرس اکسایشی و بالطبع آن فشار خون را کاهش دهد. روغن نارگیل دارای ترکیبات ویژه ای از اسیدهای چرب است که اثرات مفیدی بر سلامتی مثل کاهش چربی، عملکرد بهتر مغز و … دارد. محققین مرکز بیوتکنولوژی دانشگاه فدرال در یکی از شهرهای برزیل، مطالعه حاضر را برای آزمون این فرضیه که ترکیب روغن نارگیل و فعالیت ورزشی می تواند حساسیت به بازتاب فشاری را بهبود بخشد و میزان استرس اکسایشی و فشار خون را کاهش دهد، انجام دادند. این پژوهش بر روی مدل حیوانی (rat) و به مدت 5 هفته انجام شد. محققین دریافتند که روغن نارگیل و فعالیت ورزشی- هردو-  در مقایسه با سالین و گروه غیر ورزشی موجب کاهش وزن شدند. با وجود این که مکمل یاری روغن نارگیل یا فعالیت ورزشی – هر دو – موجب کاهش فشار خون می شوند، ولی تنها ترکیب روغن نارگیل و فعالیت ورزشی منظم می تواند مقادیر فشار خون را به میزان طبیعی بازگرداند. این اثر ناشی از ترکیب روغن نارگیل و فعالیت ورزشی به دلیل بهبود بازتاب فشاری به واسطه کاهش فشار اکسایشی سرم، قلب و آئورت است. روغن نارگیل یکی از مواد غذایی است که امروزه به آن کمتر توجه می شود، با وجود این ورزشکاران و افرادی که سبک زندگی سالمی دارند، به این روغن توجه ویژه ای دارند. به کاهش وزن مقاله مرتبط با این مطالعه درApplied Physiology, Nutrition, and Metabolism منتشر شد.


متخصصان تغذیه به افراد توصیه می کنند که روغن نارگیل را در برنامه غذایی روزانه خود قرار دهند. برخی از خواص دیگر این ماده غذایی ارزشمند عبارتند از :

- باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود

- به سلامت قلب کمک می کند و مانع بروز بیماری های قلبی می شود

- باعث بهبود حافظه می شود و از آلزایمر جلوگیری می کند

- باعث سوزاندان چربی اضافی بدن می شود

- در زیبایی و بهداشت پوست و مو موثر است

- با پاتوژن های بیماری زا مبارزه می کند

- در درمان صرع موثر است

نتایج این تحقیقات در نشریه Applied Physiology, Nutrition, and Metabolism منتشر شده است.

تاریخ نشر: ۶ تیر ۱۳۹۴

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا