امروز

طب شفا

آشپزی و مدیتیشن

هر فردی می‌تواند به شیوه متفاوتی مدیتیشن کند؛ مثلا ممکن است یکی هر روز 10 تا 20 دقیقه بنشیند، سعی کند ذهنش را از هر نوع فکری پاک کند، عضلاتش را شل کند و نفس‌های عمیق بکشد تا بتواند استرس و تنش‌های روزانه را از خود دور کند و اوضاع و احوال روانش را سر و سامانی دهد. آشپزی بعد از یک روز شلوغ کاری، برای خیلی‌ها یک کار پرزحمت و پراسترس است اما با کمک راه‌هایی که در ادامه خواهیم گفت، آشپزی را به یک کار مفرح تبدیل خواهید کرد.

1) یک موسیقی آرام لطفا!

اصولا گوش دادن به صدای باران یا صدای رودخانه و دریا، از آرام‌بخش‌ترین کارهای دنیاست پس خوب است بعد از رسیدن به خانه، یک موسیقی آرام با ترکیبی از صدای باران و دریا برای خودتان بگذارید و بعد وارد آشپزخانه شوید.

2) 10 نفس عمیق بکشید

نفس عمیق یکی از آن روش‌های عالی و فوری کاهش استرس است. قبل از شروع آشپزی، 10 نفس عمیق از بینی بکشید و بازدمش را هم از بینی بیرون بدهید. سعی کنید نفستان را چند ثانیه‌ای نگه دارید؛ یعنی بین دم و بازدمتان چند ثانیه به بدن خود فرصت بدهید تا استرس‌ها ذره‌ذره آب شوند.

3) مواد لازم را آماده کنید

سخت است اگر بخواهید همزمان با دستور پخت، مواد مورد نیاز را دانه به دانه بیاورید مخصوصا اگر یادتان نباشد در کدام کابینت است یا حتی ممکن است تمام شده باشد و بی‌خبر باشید! پس اول همه مواد را کنار دستتان بگذارید، سبزی‌ها را در صورت نیاز خرد و تمیز کنید، حبوبات را بشویید، سس‌ها را آماده کنید و بعد مشغول تهیه خوراک اصلی شوید.

4) دقت کنید!

به بافت مواد اولیه و در حال پخت دقت کنید، ببینید رنگ‌ها و بوهایشان چطور تغییر می‌کند. بو کشیدن مواد قبل، حین آماده‌سازی و بعد از پخت یکی از کارهای سرگرم‌کننده‌ای است که می‌تواند مزه اصلی غذا را به شما نشان دهد. در ضمن با این کار حس بویایی‌تان هم تقویت می‌شود!

5) صداها را بشنوید

تا حالا به صدای غذایی که می‌پزید گوش داده‌اید؟ ببینید مواد غذایی چطور به حرارت واکنش نشان می‌دهند! صدایشان شبیه چیست؟ تفاوت صدای کبابی که روی آتش تند و تیز کباب شده با خورشی که روی حرارت ملایم جوشیده و جا افتاده چیست؟

6) مزه‌ها را امتحان کنید

بیشتر مردم حس مزه‌ها را با آشپزی مرتبط می‌دانند. سعی کنید ترکیب مواد خام را مزه کنید، بعد غذای در حال پخت را بچشید و در نهایت از طعم نهایی غذای آماده خوردن لذت ببرید. مزه‌ها را با هم مقایسه کنید و از تک‌تک لقمه‌های غذایتان لذت ببرید و سعی کنید طعم هر کدام از مواد را زیر دندانتان تشخیص دهید.

منبع: Mealime.com

تاریخ نشر: ۲۰ مرداد ۱۳۹۴

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا