امروز

طب شفا

نکات ضروری درباره زعفران

زعفرانی که در برخی غذاها به مقدار اندک استفاده می‌شود، می‌تواند خاصیت اشتهاآوری و آرام‌بخشی داشته باشد.نگهداری و مصرف زعفران

حداکثر میزان مصرف زعفران در روز و برای افراد بزرگسال نباید از یک گرم بیشتر باشد زیرا مصرف بیشتر آن باعث ایجاد خونریزی می‌شود.

 زعفران ادویه گرانی است که مقدار کمی از آن طعم و رنگ عالی به غذاها می‌دهد. برای استفاده بهینه از طعم و رنگ زعفران در هنگام پخت به این نکات توجه نمایید.

در هنگام تهیه زعفران توجه داشته‌باشید که می‌توانید زعفران دسته‌ای یا رشته‌ای تهیه کنید. هر یک از این نوع زعفرانها بسته به کیفیت درجه 1، 2 و 3 دارند.
یکی از نکاتی که به هنگام خرید باید توجه کنید اینست که زعفران از نظر رنگ و رشته‌‌ها شباهت زیادی به گل رنگ دارد؛ پس حواستان باشد که زعفران واقعی بخرید نه گل رنگ. البته گل رنگ عطر زعفران را ندارد.
ترجیحا زعفران را بصورت پودرشده نخرید، چون در اینصورت امکان وجود ناخالصی و آلوده‌بودن آن بیشتر می‌شود.

. اما به طور کلی درباره زعفران، توجه به این نکته‌ها و رعایت آنها ضرورت دارد:

• بهتر است زعفران را تازه مصرف کنید.

• از آنجا که زعفران به نور، حرارت و رطوبت حساس است، برای آنکه خواص آن به‌خوبی حفظ شود باید در ظرف آلومینیومی یا در شیشه‌های رنگی و در محل تاریک و به‌دور از حرارت و رطوبت نگهداری شود.

• بهتر است زعفران به‌وسیله مصرف‌کننده، پودر و استفاده شود.

• بهترین روش پودر کردن زعفران، استفاده از هاون کوچک مرمری و با استفاده از چند حبه کوچک قند است.

• برای ایجاد رنگ بیشتر می‌توان یک تکه یخ روی پودر زعفران قرار داد تا کم‌کم آب شود.

• حداکثر میزان مصرف زعفران در روز و برای افراد بزرگسال نباید از یک گرم بیشتر باشد زیرا مصرف بیشتر آن باعث ایجاد خونریزی می‌شود.

• می‌توان از زعفران به‌عنوان گیاهی آرام‌بخش و برطرف‌کننده عوارض پیش از قاعدگی استفاده کرد. برای این کار باید 30 میلی‌گرم از پودر زعفران را با مقداری آب دم کنید و در 3 قسمت در روز با مقداری نبات بخورید.
• از آنجا که زعفران رقیق‌کننده خون است، کسانی که از داروهای رقیق‌کننده خون مانند وارفارین استفاده می‌کنند، باید حد مجاز مصرف را رعایت کنند.

نحوه مصرف
برای اینکه بهترین رنگ و عطر را از زعفران بگیرید ابتدا آن را با هاون سنگی پودر کنید. برخی افراد یک حبه قند هم اضافه می‌کنند که هم به پودر شدن رشته‌ها کمک می‌کند و هم به رنگ بیشتر زعفران به هنگام دم کردن.
یکی از مرسوم‌ترین راهها برای استفاده از زعفران دم‌کردن آن است. با دم‌کردن عطر و رنگ زعفران کاملا خارج شده و در اختیار شما قرار می‌گیرد. زعفران پودرشده را ته یک لیوان شیشه‌ای ریخته، کمی (2 تا 3 قاشق غذاخوری) آب جوش روی آن بریزید و در آن را با نعلبکی یا در کتری بسته و روی بخار کتری قرار دهید تا به آرامی دم بکشد. برای دم کردن زعفران می‌توانید آن را داخل فنجانی ریخته پس از اضافه‌کردن آب جوش، فنجان را داخل برنجی که دم انداخته‌اید بگذارید تا به آرامی رنگ بیندازد.
برخی افراد کمی پودر زعفران را ته لیوان ریخته و بجای آب جوش، یک قالب کوچک یخ به آن اضافه می‌کنند تا در دمای محیط کم‌کم یخ آب شود و زعفران رنگ بیندازد.

طرز استفاده

از زعفران میتوان به شکلهای مختلف استفاده کرد.

1 - دم کرده زعفران یا چای زعفران: 2گرم زعفران را در یک لیتر آب جوش ریخته و به مدت نیم ساعت روی

آتش بسیار ملایم بگذارید تا دم بکشد.

2- پودر کردن زعفران: برای بهتر پودر شدن زعفران توسط آسیاب های کوچک بهتر است به حدود 1 تا 5

گرم آن یک یا دو حبه  قند اضافه نموده و همچنین می توان زعفران را در هاون کوچک که اکثرا از مرمر

ساخته شده، به طور مستقیم نرم و پودر کرد.

 

3- گرد زعفران:  زعفران را در فر با حرارت 25 درجه سانتیگراد خشک کرده و سپس آسیاب کنید و از الک

خیلی ریز رد کنید تا گرد نرمی بدست آید.


نگهداری زعفران
اگر در خانه مقدار زیادی زعفران نگهداری می‌کنید حتما آن را در ظرف شیشه‌ای دربسته در محلی خشک و تاریک قرار دهید.
نگهداری زعفران در ظرف پلاستیکی باعث از بین رفتن خواص و عطر و رنگ آن می‌شود.
به هیچ‌وجه همه زعفرانتان را پودر نکنید چون در اینصورت زودتر بو و خواص خود را از دست می‌دهد، سعی کنید در زمان استفاده این کار را انجام دهید.

تاریخ نشر: ۱۱ تیر ۱۳۹۴

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا