امروز

طب شفا

علل لاغر نشدن با ورزش

تمرین برای لاغری موضعی. ادعاها درباره تضمین کردن کاهش چربی موضعی یا لاغری موضعی در شکم یا باسن را به کلی فراموش کنید. کارشناسان می‌گویند ژنتیک عامل اصلی در تعیین جایی است که بدن چربی در ابتدا در آن تجمع می‌یابد یا چربی از آن برداشته می‌شود. شما صرفا باید بر سوزاندن کالری بیشتر با انجام یک برنامه تمرینی متعادل متمرکز شوید. در نهایت با کاهش وزن کلی بدنتان، همه بخش‌های بدن لاغر می‌شوند.

زود شروع کردن برنامه ورزشی یا فشار بیش از حد به خود آوردن. شروع زودهنگام یک برنامه ورزشی قبل از آنکه مراحل قبلی آمادگی بدنی را گذرانده باشید، علاوه احتمال آسیب‌دیدگی‌ها، ممکن است باعث دردناکی شدید بدن شود. احساس دردناکی به خودی خود بدن نیست؛ در واقع این احساس دردناکی نشانه‌ای است که بدنتان د رحال ساختن عضله است. اما فعالیت جسمی بیش از حد، به خصوص اگر زودهنگام باشد، ممکن است باعث شود شما انگیزه‌تان برای ادامه ورزش را از دست بدهید. یک علامت دیگر فشارآمدن بیش از حد بر بدن در حین تمرینات، احساس ضعف و خستگی است که بر میزان فعالیت‌هایتان در باقیمانده روز تاثیر خواهد گذاشت، و در مجموع از لحاظ سوزاندن کالری ضرر خواهید کرد. میزان کالری که شما در طول یک ساعت تمرین در سالن ورزشی می‌سوزانید، بسیار کمتر از میزان کالری‌‌هایی است که در طول 23 ساعت دیگر می‌سوزانید. بنابراین باید طوری در این یک ساعت تمرین کنید تا میزان کالری مصرفی‌تان در بقیه روز هم افزایش یابد. راه حل این است که برنامه‌ای مختص خودتان برای تمرینات‌تان داشته باشید. بسیاری از سالن‌های ورزشی دارای برنامه‌های کامپیوتری هستند که دقیقا همین کار را می‌کند. در عدم وجود کامپیوتر، کارکنان سالن ممکن است بتوانند به شما کمک کنند. ممکن است سالنی که عضو آن هستید، جلسات دوره‌ای تمرین دادن شخصی را با همان حق عضویت معمول، در اختیار بگذارد، بنابراین در این باره سوال کنید.

تکنیک نامناسب ورزش کردن. اگر ندانید چگونه از یک ماشین ورزشی استفاده کنید یا تمرینی را به درستی انجام دهید، ممکن است به خاطر این فقدان مهارت آنقدرها که انتظار دارید کالری نسوزانید. همچنین درست انجام ندادن تمرین ممکن است به آسیب‌دیدنتان بینجامد و در نتیجه دیگر نتوانید به تمرین‌ ادامه دهید و کالری‌های اضافی را بسوزانید. این مشکل به خصوص هنگامی مطرح می‌شود که فرد بر انجام تمرینات با تکنیک‌هایی که در گذشته آموخته است، و اکنون معلوم شده است که نادرست هستند، اصرار می‌ورزد. علوم ورزشی در چند دهه گذشته تحولات بسیاری را از گذرانده‌اند، و ماشین‌های ورزشی نیز تغییرات زیادی کرده‌اند.

برای حل این مشکل یا از یکی از کارکنان باتجربه سالن بخواهید تا به همراه شما تمرین کند، یا برای یکی دو جلسه از یک تمرین‌دهنده شخصی استفاده کنید.

کارنکردن با یک فرد حرفه‌ای که مجوز یک سازمان ورزشی معتبر را دارد. یک تمرین‌دهنده حرفه‌ای به شما کمک خواهد کرد تا هیچکدام از اشتباهاتی را که در بالا ذکر کردیم، مرتکب نشوید. تمرین‌دهنده شخصی تضیمنی برای آن است که شما حداکثر بهره را از تلاش‌هایتان ببرید.

بنابراین برای اینکه برنامه تمرینی متناسب با نیازهایتان طراحی کنید، بهتر است کمک گرفتن از یک تمرین‌دهنده شخصی مجوزدار یا یکی از کارکنان باتجربه سالن را در نظر داشته باشید.

این تمرین‌دهنده شما را سردرگمی نجات می‌دهد، یک برنامه شخصی‌شده متناسب با نیازهای خاص شما تدوین می‌کند، و ترتیبی می‌دهد که شما تمرینات را به درستی انجام دهید- و حتی ممکن است برای داشتن یک رژیم غذایی مناسب- که عامل مهمتری در مشکل اضافه وزن شماست- به شما راهنمایی کند.

منبع: WebMD

تاریخ نشر: ۸ آبان ۱۳۹۴

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا

طب شفا